2013 - 06 - 07

 

Su Žygimanto gimtadienio švente užbaigėme ir mokslo metus

 

Pagaliau galėsime džiaugtis vasara ir ilgomis atostogomis !

 

 

2013 - 05 - 31

 

Matas ir Rolandas jau atostogaus !

 

         Šiandien savo du mažesniuosius klasės draugus palydėjome į vasarą. Kokios išleistuvės be saldumynų ? Kokia gi vasara be natūralių vitaminų? Todėl, savo stalą papuošėme saldainiais, prisitaisėme daržovių salotų, susitepėme ant skrudintos duonos sumuštinių.

                Dar savaitėlė ir visiems mokiniams prasidės vasaros atostogos !

 

2013 - 05 - 21

 

Išvyka

 

 

2013 - 05 - 02

 

Tu - mano angelas !

2013 - 02 - 14

 

Valentino dienos popietė

 

         Šis Šv. Valentino rytas prasidėjo kitaip nei įprasta: mokiniai, kupini geros nuotaikos, energingai vieni kitus sveikino lipdydami širdeles - lipdukus, spausdami ranką ar sakydami gražius žodžius. Taigi, jau kelinti metai iš eilės vasario 14 d. mes švenčiame kaip draugystės, meilės ir pagarbos vienas kitam dieną. Šiandien, pasveikinome ne tik vieni kitus, bet ir mums brangius mokytojus, virėjas, pavaduotoją ir kitus mokyklos darbuotojus.

Popietės metu sakėme komplimentus, žaidėme ir šokome, rinkome draugų draugą. Už draugiškumą visi mokiniai gavo Valentino dienos diplomus.

         Ačiū, mielieji mūsų mokinukai, učiū tėveliai, už jūsų geras, draugiškas širdeles mums su Gintare . Mes JUS visus taip pat labai mylime !

2013 - 02 - 12

 

Užgavėnių šventė

 

                   Pagaliau , tikrai pagaliau, ateis pavasaris !

      Vaikai šiandien žiemą laukan varė ne tik su papliauškomis, būgneliais, garsiai šaukdami, bet ir Morę - žiemos simbolį sudegindami. Grįžę iš lauko, po žaidimų ir šokių į klasę, dar tradiciškai už stalo susėdome, sočiai blynų, saldumynų, obuolių prisivalgėme, o kad maisto daugau tilptų, vis pasijudindavome - stalo žaidimą pažaisdavome, šokį pašokdavome...

      Šauniai praėjo dienelė ! Visi sotūs, pavargę, bet pasikrovę geros energijos ir nuotaikos žengiame į pavasarį !

2012 - 12 - 21

Kūčių vaišės ir burtai

 

       Kūčios bus tik pirmadienį, bet. mes su mokiniais jau šiandien buvome susėdę už Kūčių stalo. Darbinės veiklos metu išsikepėme obuolių pyragą, mielinių spurgų, pasiskrudinome duonos, šližikų, prisipjaustėme obuolių, išsivirėme kisieliaus. Visi susėdome prie šventinio stalo, užsidegėme žvakę. Pasivaišinę, prisiminėme kaip reikia švęsti Kūčias, kad tai dar nėra linksmybių metas, jos prasidės per Kalėdas. Prisiminėme ir Kūčių vakare daromus burtus. Keletą išbandėme  : traukėme iš po staltiesės šiaudą, rinkomės užverstą lėkštę po kuria slėpėsi daiktas, kuris pranašavo ateinančių metų veiklą, turtus ir kt.Ramiai pasėdėję, apmąstę savo nuveiktus darbus, džiaugsmus, išsidalinę kalėdinį paštą, atsisveikinome iki kitų metų.

Gražių, šiltų Jums švenčių, įdomių atostogų !

2012 - 12 - 19

Ant slenksčio jau šv. Kalėdos...

 

             Šiandien mums buvo netradicinio ugdymo diena - vykome į kalėdų senelio molio dirbtuvėles Gruzdžiuose.Per pūgą ,užpustytais keliais mūsų autobusas sunkiai, bet  pasiekė šį tikslą. Čia mus pasitiko kalėdų senelio padėjėja ir palydėjo į savo darbo vietą - išpuoštas, šventėmis kvepiančias molio dirbtuvėles, kuriose kartu su seneliu daro dovanėles vaikams. Uždegusi advento žvakes - sukūrusi jaukią aplinką , moteris vaikams papasakojo apie ateinančius metus, kad tai bus juodosiosios gyvatės metai. Paskui kalėdų senelio padėjėja visus išmokė iš molio nulipdyti gyvatę, ją papuošti. Vaikai turėjo galimybę nusilipdyti ne tik gyvatę, bet ir dubenėlį - širdutę, dovanėlę ar kokią kitą norimą dekoraciją. Molio dirbinius susidėjome ir parsivežėme į mokyklą. Kai darbeliai išdžius, kišime į pečių kepti.

Baigus molio darbus, perėjome į kambarį, kuriame buvo padengtas stalas, kūrenosi židinys, o ant jo - laiškas nuo kalėdų senelio ir daug daug saldžių dovanėlių. Visi susėdome prie didelio stalo ir perskaitėme senelio palinkėjimus. 

Šventinis pusdienis prabėgo labai greitai, įdomiai...

Ech, ant slenksčio jau šv. Kalėdos !

2012 - 12 - 14 

Kepame kūčiukus

 

Kūčiukai, šližikai -  tradicinis lietuvių Kūčių vakarienės patiekalas. Šventės artėja, todėl darbinės veiklos metu, ir mes pasimokėme  suminkyti mielinę tešlą su aguonomis, bei pasidaryti nedidelius kūčiukus . 


2012 - 12 - 13

Mūsų norai

 

             Kalėdos - stebuklų metas. Tai laikas, kai gali išsipildyti visų mūsų norai. Sakote, kad taip nebūna ! Būna, tik reikia tikėti stebuklais, reikia tikėti Kalėdų seneliu ir jis būtinai išpildys nors vieną mūsų norą !

             Mes su vaikais labai laukiame šio stebuklų meto, kai išsipildys svajonės ir norai , kuriuos surašėme ant Kalėdų senelio kepurės.

2012 - 12 - 03

Mūsų šventė

 

Šventės - paįvairina kasdienybę, leidžia atsipalaiduoti...

Gruodžio 3 - oji - mūsų šventė. Šia proga išvykome į Šiaulius. Kelionė mums visai nieko nekainavo ! Čia didelį AČIŪ sakome Dienos užimtumo centrui. Šiauliuose apsilankėme kino teatre ir žiūrėjome prieš kelias dienas pradėtą rodyti  3D filmą "Legendos susivienija ". Gražus, įdomus ir pamokantis filmas !

Mums labai patiko !

O kokia šventė be kavinukės ?! Žinoma, pasisėdėjome ir čia.

Praleidę šventinį pusdienį Šiauliuose, kupini geros nuotaikos, grįžome į mokyklą.

2012 - 11 - 30 

Klasės puošimas

 

                                Šiandien prasidėjo adventas - rimties ir susikaupimo , kūdykėlio Jėzaus gimimo laukimo laikotarpis. 

Kad šis metas neprailgtų, ir kad dieneles iki didžiausių metų švenčių galėtumėm skaičiuoti, klasėje pasikabinome advento kalendorių iš pirštinaičių.

Žinomas jas pasidarėme ir papuošėme patys ! 

Taip pat pasipuošėme klasės langus savo pačių darytais karpiniais, raižiniais. Na, o kad kalėdų senelis pas mus tikrai ateitų, sienoje išklijavome židinį . Vaikai sakė, kad trūksta kamino, juk senelis pro kaminą į krosnį lenda...

Na, bet mes tikime, kad kalėdų senelis sumanus , jis tikrai ras kelią į mūsų klasę !

2012 - 10 - 26

Helovynas

 

              Helovyno šventė dar tik artėja, ji vyksta Visų Šventųjų išvakarėse, bet tada mokiniai atostogaus, todėl mes ją paminėjome anksčiau.

Vaikai prikarpė Helovyno šventės personažų : vaiduokliukų, šikšnosparnių, raganų , katiną išlindusį iš moliūgo, ir darbeliais papuošė klasę, langą, duris.

              Helovynas yra neatsiejamas nuo moliūgo – žibinto darymo ir vaišių , todėl ir mes šių papročių nesulaužėme !

Į mokyklą Paulius, Gediminas ir Matas atnešė po moliūgą. Moliūgų vidų išskobėme, išpjovėme akis, nosį ir šypseną . Į jų vidų pridėjome degančių žvakių. Ir taip mes pasidarėme net tris Helovyno žibintus! Jais pasipuošėme stalą. O iš moliūgo minkštimo , smulkiai jį supjaustę, pridėję kiaušinių, pieno, cukraus, miltų, kepėme pyragą.

2012 - 10 - 16

Ekskursija į Šiaulius

 

         Šiandien buvome išvykę į Šiaulių pramogų ir prekybos centrą Akropolį. Mūsų tikslas buvo - ne apsipirkti, o - papramogauti, gerai praleisti laiką !

          Savo planus įvykdėme su kaupu ! Visų pirma, kino salėje žiūrėjome 3D filmą "Monstrų viešbutis". Paskui nuskubėjome persiauti batų ir žaidėme boulingą . Po žaidimo, kupini įspūdžių, atsisėdome jais pasidalinti jaukioje picerijoje. Kaip tikra šeimyna, užsisakėme dvi šeimynines picas ir pieniškų ledų kokteilių.

      Kinas buvo labai įdomus, boulingas - nepakartojamas žaidimas, o pica su kokteiliu - mmm ... dieviško skonio !

      Ačiū tėveliai, kad kartais mums leidžiate papramogauti ! Buvo labai smagu ! Grįžome pavargę (žiūr. nuotraukoje),  bet šauniai praleidę dieną .

2012 - 10 - 11

Auksinis ruduo

 

        Kaip greitai bėga laikas, štai jau ir antrasis rudens mėnuo įpusėjo, o mes , per pažintinę veiklą, ir vėl išskubėjome pasigrožėti auksiniu rudeniu. Žinoma, su mokiniais išsiaiškinome, kodėl ruduo vadinamas auksiniu, kokios spalvos yra auksas ir kokios būdingos rudeniui.

       Išvykos metu prisiminėme saugaus elgesio gatvėje taisykles, kartojome medžių, krūmų pavadinimus; bandėme juos atpažinti, parodyti ir pavadinti iš lapų ar vaisių.

 

 

2012 - 10 - 04

Rašome sveikinimo atvirukus

 

          Visada malonu gauti atviruką , kuris ne tik padarytas savo rankomis, bet ir užrašytas paties ranka, o ne kompiuteriu !

2012 - 10 - 01  

Dovydo penkiolikojo gimtadienio šventė

 

            Pirmadienis, antrasis rudens  mėnuo, mūsų klasei prasidėjo Dovydo gimtadieniu.  Pasibaigus pamokoms, susistumdėme ratuku stalus, juos šventiškai pasipuošėme ir gražiai susėdome. Dovydas pats turėjo susirasti savo vietą. O ją atrado nesunkiai, mat prie jo kėdės buvo pririštas balionas su sveikinimu, o lėkštutėje buvo obuolys prismaigstytas net penkiolikos čiulpinukų, kurie , žinoma, simbolizavo Dovydo metus. Kiek šiandien jam suėjo  metų , gimtadienio pradžioje , niekas iš vaikų nežinojo. Todėl Dovydas paprašė , kad Rolandas suskaičiuotų čiulpinukus. Ir šis jų priskaičiavo penkiolika ! Dovydas patvirtino, kad šiandien jam tiek suėjo metų.

          Koks gi gimtadienis be tradicinių mūsų palinkėjimų, rankos paspaudimų. Dovydas jų "gavo "su kaupu ! Uždegus fejerverkus, Dovydas pats susigalvojo norą, tik niekam nepasakė, kad išsipildytų ! O jau paskui pradėjome pjaustyti tortą, vaišintis Dovydo mamos supirktais vaisiais ir saldumynais.

          Kai pilveliai nuo gardėsių išsipūtė, klasėje prasidėjo šokiai.

 

2012 - 09 - 28  

Rudeninis troškinys

 

            Ruduo - daržovių metas. O daržoves valgyti ir sveika, ir skanu. Todėl šiandien su vaikais mokėmės pasigaminti iš jų troškinį. Mokiniai pasiskirstė darbus: Arimantas plovė bulves ir morkas, o kiti skuto, vėliau visi kartu daržoves supjaustė kubeliais. O koks daržovių troškinys be kopūsto ? Žinoma, ir jį susmulkinę mokiniai sudėjo į puodą . Dar į puodą keliavo  Žygimanto ir Dovydo smulkiai supjaustytas poras, sutarkuota cukinija. O kad būtų dar skaniau - mokiniai į daržovių troškinį pridėjo susuktų maltos mėsos rutuliukų. Viską pagardinome druska ir pipiriukais, kurių nepagailėjome, kad visas ligas nuo mūsų atbaidytų.

           Desertui mokiniai prisiskrudino batono riekelių, ant kurių paskui tepė saldų kondensuotą pieną ir smaližiavo...

Buvo labai skanu ! Vaikai jau žino, kad tik jų pačių pasigamintas maistas yra toks gardus.

         Ačiū ,tėveliai, kad parūpinote troškiniui daržovių ! Tik Jūsų dėka mokiniai gali įgyti ar tobulinti savo maisto ruošos įgūdžius, susipažinti, įsidėmėtiį ar pakartoti daržovių pavadinimus .

2012 - 09 - 28

Įdomu ?!

 

       Jums , turbūt , įdomu, o ką mokiniai veikia kai darbai padaryti ir daržovių troškinys troškinasi ant ugnies ?

        O jie tikrai nenuobodžiauja ! Įsitikinkite patys !

2012 - 09 - 18

Ankstyvojo rudens stebėjimas

 

 

       Ruduo dar tik prasidėjo, o mes su mokiniais ,per pažintinę veiklą , išskubėjome į lauką stebėti ankstyvojo rudens pagrindinių požymių, pasikartoti medžių pavadinimų.

Susitarėme, kad lėtai eisime ir stebėsime medžius, krūmus, žolę, o sustoję sutartoje vietoje pasikalbėsime.

    Buvo labai įdomu stebėti medžius. Vieni jų - žaliais lapais (liepos) , kiti - stovi šalia jau geltonai nusidažę (beržai) , o treti - žaliai geltoni (kaštonai), ar žaliai raudoni (klevai).

    Šaunu, kad visi mokiniai gamtoje rado ir pasakė rudens požymių, tokių kaip: lapai keičia spalvas , krenta ant žemės, kaštonai dar žali ir dauguma jų kabo ant medžio.        

   Tai tik keli ankstyvojo rudens požymiai kuriuos mes dabar pamatėme. Kitą mėnesį vėl keliausime į gamtą: palyginsime, kokius medžius , krūmus, augalus matėme rudens pradžioje ir kaip jie pasikeitė.

 2012 - 09 - 07  

Gaminame iš obuolių !

 

   Penktadienį, per buities darbinę veiklą, prisiminėme saugaus darbo ir elgesio taisykles virtuvėje, bei kibome į darbą. Kas su peiliais, o kas su skustukais, pradėjome lupti obuolius. Labai džiugu, kad po ilgų vasaros atostogų ,šių įgūdžių jaunuoliai nepamiršo. Darbas ėjosi kaip iš pypkės ! Pasišnekučiuodami, ką galima pagaminti iš obuolių, kaip ir kur juos reikia laikyti žiemą, kaip vadinasi obuolių medis ir kt., pajuokaudami , nulupome ir supjaustėme visus atsineštus obuolius. O jų buvo tikrai daug !

  Iš obuolių virėme obelienę, obuolių kompotą, kepėme blynus ir net obuolių pyragą . Buvo labai skanu !

Ačiū tėveliams už įdėtus obuolius ir kitus maisto produktus !

 

2012 - 09 - 01 Mokslo ir žinių diena

Vėl ruduo,

  ir vėl rugsėjis,

Vėl skambutis, mokykla,

Vėlei klasė

ir klasiokai,

Mokytoja, –  pamoka...

 

                                    Mokytoja Lina