2013 - 11 - 29

 

Kuriame kalėdinius atvirukus

2013 - 11 - 28

 

Advento kalendorius

 

      Šiemet advento kalendorių įkėlėme į klasėje esantį medi :) Kirpome, pjaustėme, lankstėme paukštelius iš popieriaus. Jų pasidarėme 24 - kiek advento dienų. Tiek pat iškarpėme snaigių. Jas sunumeravome nuo 24 iki 1. Snaiges pervėrėme per siūlą ir priklijavome paukščiams prie snapo.

       Dabar kiekvieną dieną turime susirasti tą paukštį su snaige, kiek liko iki advento pabaigos. Skaičiuojame dieneles ir laukiame Kalėdų !

 

2013 - 10 - 23

 

Helovyno darbeliais

puošiame klasės langus

2013 - 10 - 04

Su Mokytojų diena !


2013 - 09 - 25

Šermukšnio medis

 


          Gražios tos šermukšnio uogos ! O ir piešti ar iš plastilino jas suridenti nebuvo sunku. Todėl, nutarėme jų ir iš modelino pasidaryti. Dirbo mokiniai kartu: vieni pjaustė modeliną, kiti suko uogas, o treti jas su krapštuku pradurdavo kiaurai, kad galėtumėm suverti ant vielučių. Kai iš modelino uogos išdžiuvo, mokiniai jas nudažė su raudonu guašu . Kad uogos blizgėtų, į dažus įpylėme lipalo klijų. Kai darbelis išdžiuvo, vaikai uogas suvėrė ant plonos vielutės, kurios galiuką užlenkdavo, kad uogos laikytųsi. Padarę šermukšnio uogas, mokiniai prikarpė ir prie kotelio priklijavo spalvotų lapų. Mokinių darbelius sukabinome į klasės medį.

             Štai, mūsų klasėje šį rudenį augs gražuolis šermukšnis !

2013 - 09 - 19

Šermukšniai iš plastilino

 

Šį kartelį ugnines uogas iš plastilino lipdėme. O jau kokios tikroviškos jos išėjo, net į burną dėti ir valgyti jas norėjosi !

 

 

2013 - 05 - 08

 

Klasėje pražydo vyšnios

ir obelys !

2013 - 03 - 08


Klasėje jau pavasaris !


             Nors kalendorinis pavasaris jau atėjo ir saulutė vis aukščiau į dangų kopia bei žemę šildo, bet pažiūrėjus pro langą - žiema vis dar karaliauja.

         O štai, pažiūrėkit pro mūsų klasės langus ! Tikras pavasaris: paukščiai iš šiltųjų kraštų sugrižę, pavasariniai žiedai išsiskleidę, kačiukai baltuoja ! Ir visa tai, mano jaunuolių darbai, kurių atlikimui prireikė didelės kantrybės ir kruopštumo.

Šaunuoliai ! 

 

 

2013 - 01 - 17

 

Inkilėliai ir lesyklėlės paukšteliams

 

 

 

 

2012 - 11 - 16

Kolektyvinis darbas "Lietsargių ir lietaus šokis"

 

Išmokę piešti lietsargius, lietaus lašus , visi draugiškai susistūmėme stalus ir susėdę į vieną ratą, padarėme kolektyvini darbelį.

Smagu dirbti drauge ! 

 

 

 

2012 - 11 - 15

Linksmi lietsargiai

 

            Lapkritis - metas, kai krenta nuo medžių lapai ir dažnai lyja lietus. Dienos trumpėja, lauke niūru, drėgna, tamsu...

       Kad nebūtų taip liūdna, su mokiniais, kartoninio peiliuko pagalba, išpjaustėme lietsargius ir lietaus lašus. Kitą ,tokį pat piešinį, nuspalvinome . Išpjaustytą darbelį uždėjome ant nuspalvinto. 

      Su tokiais linksmais lietsargiais ir lapkričio lietūs mums nebaisūs !

 

 

 

2012 - 11 - 14

Lietsargio vitražas 

 

           Mes dažnai stebime įvairius vaizdelius, reiškinius pro klasės langą: medžius, krentančius lapus, atskrendančius į medį paukštelius, orą ir kt. Tačiau šiuo metu - medžiai jau be lapų, o mokyklos sargas juos jau ir nuo žemės sugrėbė, oras - apniukęs, visą dieną tamsu, saulutė pasislėpusi už debesų...

        O kad vaizdelis pro langą būtų linksmesnis, du mokiniai - Žygimantas su Arimantu , kartono peiliuku išpjaustė didelį lietsargį. Jo rėmus apklijavo spalvotu vitražo popieriumi. Prikarpėme lietaus lašų. Darbą prilipdėme prie lango. 

          Šauniai paplušėjo mokiniai - gražus lietsargis, o ir vaizdelis pro langą - spalvingesnis :)

            

2012 - 10 - 09

Baravykai iš kruopų

 

Kruopos puikiai tinka mokinių smulkiosios motorikos lavinimui ! Pradėjome nuo stambesnių - avižinių kruopų "trupinimo" ant nupieštos ir išteptos klijais baravyko kepurės.  Paskui klijais ištepėme kotą , ant jo vaikai "trupino" mažesnes kruopas - ryžius. Baravyko kepurės apačią mokiniai išklijavo pačiomis smulkiausiomis - kvietinėmis kruopytėmis. Darbelį papuošė rudeniniais lapais.

Su mokytojų diena !

2012 - 10 - 04

 

Raižiniai peiliuku-

atvirutės brangiems mokytojams


2012 - 10 - 01  

Lankstome musmirę

 

            Per pažintinę veiklą susipažinome su pagrindiniais valgomais grybais. Aišku, prisiminėme ir miško mirtiną gražuolę musmirę, kuri tokį vardą gavo todėl, kad musė ,vos tik jos atsikandusi , numirė. Nutarėme mes tų raudonų, žalsvų miško grožybių miške nerinkti, rankomis neliesti.

Na, bet  išmokome iš popieriaus lapo  išlankstyti. Nuo šių tikrai neapsinuodysime !

 

2012 - 09 - 20

Laviname rankeles,

piešiame linijas

 

Šis ruduo dosnus obuoliais, todėl ir mes juos vis dar mokomės piešti. Šį kartą ,lapo viduryje,  su paprastu pieštuku nusipiešėme ovalą, prie jo - kotą, lapą. O tada rinkomės spalvotus flomasterius ir brėžėme linijas nuo vieno lapo krašto iki kito. Kai linija pasiekdavo obuolio kontūrą, sustodavome, padėdavome rutuliuką - per obuolį nebrėžėme. Taip linijomis subraižėme visą lapą, ir jame išryškėjo obuolys !

2012 - 09 - 19

Plastilininiai kaštonai

 

Išvykos į gamtą metu radome jau nukritusių kaštonų . Juos susirinkome ir parsinešę į klasę gerai apžiūrėjome, ištyrinėjome. Na o tada, rankoves pasiraitojome ir iš plastilino patys juos lipdėme.

Argi jie nepanašūs į tikrus kaštonus ?

2012 - 09 - 17

Bobų vasara

 

     Meninės veiklos metu mokiniai sužinojo, kad metas, kai rudenį sušyla oras ir skraido voratinkliai, vadinamas bobų vasara. 

Voratinklis - tai vorų rezgamas tinklas. O ar sunku vorui regzti tinklą, mokiniai tai galėjo išbandyti patys. Voratinklį mokėsi "megzti"(piešti ) nuo lapo vidurio ir iš kampo.

 

 

2012 -05 - 23

Tapyba ant akmens

 

 

2012 - 05 - 14 

Smulkiosios motorikos lavinimas - gėlytės iš plastilino

 

 

2012 - 04 - 26 

Gėlės iš plastikinių butelių,

vazelės  - iš modelino

2012 - 04 - 11

Kolektyvinis darbas -

 "Gandrai suka lizdus"

 

Jau gandrai sugrįžo, todėl suskubome jiems padėti sukti lizdus :) Juos mokiniai lipdė iš pjuvenų, kurių prisirinko per darbų būrelį, pas mokytoją Saulių .

 

 

2012 - 02 - 13

Šv. Šv. Valentino dienai artėjant, kalbėjome apie draugystę, aplikavome širdeles - atvirukus.

 

 

2012metų  sausis

Už lango paspaudus šaltukui,

visi Lietuvoje žiemojantys paukščiai pas mus į klasę suskrido!

 

Sausio mėnesį mokėmės pažinti Lietuvoje žiemojančius paukščius: varną, žvirblį, balandį, sniegeną, zylę, šarką, kurapką, kėkštą, genį. Taip pat , kad geriau įsidėmėtumėme jų išvaizdą, darėme įvairiausius darbelius: paukščius spalvinome, pjaustėme iš kartono su peiliuku , mokėmės piešti, lipdėme iš plastilino.